Decoupage - co to jest?

Decoupage Myślibórz

Poradnik Klienta

Decoupage – co toż istnieje? Decoupage to technologia zdobienia przedmiotów np. z drzewa lub ceramiki, poprzez naklejenie na nie wzoru z papieru. Następnie budynek jest pokrywany warstwami lakieru. W wyniku wzór wygląda jak stworzony.

Decoupage Białogard

Krótka historia decoupage’u

Słowo decoupage pochodzi z francuskiego czasownika oznaczającego ”wycinać”. Technikę tę dawali jako ważni syberyjscy nomadzi do ozdabiania grobów zmarłych. Od nich formę serwetkową przejęli Chińczycy. Wykorzystywali oni decoupage’u do malowania m.in. lampionów i okien. W XVII wieku sztuka ozdabiania papierem zaszła we Włoszech, a później zaczęła być praktyczna w wszelkiej Europie. Meble wykończone metodą serwetkową były tańszą wersję bardzo popularnych chińskich przedmiotów. Decoupage cieszył się ogromną popularnością zarówno w latach późniejszych, m.in. na dworze Ludwika XV.
Nadaj duszę przedmiotom codziennego użytku

Zobacz również sklep motoryzacyjny

Szukasz innowacyjnego sposobu na ozdobienie mieszkania? Oraz że potrzebujesz zajęcia, które pozwoli Ci oderwać się od codziennego pędu? Decoupage to nieco w sam raz dla Ciebie. Dzięki niemu, możesz przywrócić zniszczone sprzęty domowe do życia, stworzyć oryginalny prezent lub zrealizować wizję wystroju wnętrza, która stanęła w mieszkaniu z względu braku odpowiednich ozdób. Nie możesz znaleźć odpowiednich dekoracji świątecznych? Stwórz je taż! Wybierz oczywiście taki deseń który potrzebujesz i techniką serwetkową stwórz własne, oryginalne pisanki lub bombki.
Ogranicza Cię tylko Twoja myśl

Decoupage Białogard

Podstawki pod kubki, szkatułki, kuferki na biżuterię i pielęgnacji, wazoniki, pojemniki na chusteczki… dzięki metodzie serwetkowej możesz zupełnie zmienić przestrzeń wokół siebie.
Decoupage Białogard

Nie ważne czy chciałabyś odświeżyć starą komodę, tchnąć zarabianie w doniczkę na balkonie czy ubrać w twórczy sposób słoiki na materiały. Wszystko obecne a wiele bardzo możesz zrobić przy zastosowaniu tylko kilku prostych narzędzi.
Decoupage Białogard

Decoupage krok po kroku

Jeśli dopiero zaczynasz sprawę z decoupagem, najlepiej rozpocznij od ozdabiania obiektów drewnianych, ponieważ łatwo się z nimi zarabia. Wybrany przedmiot najpierw trzeba wyczyścić drobnoziarnistym papierem ściernym. Po oczyszczeniu i wytarciu szmatką, pomaluj go akrylową farbą. Wybierz wzór który wymagasz zastosować i wytnij go. Jeśli używasz serwetki, zostaw tylko warstwę z ilustracją. Teraz przyklej wybraną grafikę specjalnym klejem do decoupage’u. Możesz jeszcze zastosować klej zrobiony z roztrzepanego białka jajka. Posmaruj spód i wierzch obrazka. Tym okresem jest zapewnienie ozdabianego przedmiotu lakierem tak, by papier nie był słyszalny przy dotykaniu ozdabianej powierzchni.
Urządzenia do decoupage’u

Decoupage zajmuje się coraz większą popularnością. W magazynach plastycznych kupimy bez problemu klej, farby akrylowe i lakier stosowany w technologii serwetkowej. Znajdziemy tutaj i mnóstwo wzorów, które możemy wziąć do ozdabiania przedmiotów, ale sporo z nich umiemy jeszcze znaleźć we własnym domu. Do decoupage’u możemy wziąć m.in. pudełek, ramek, ceramiki, świeczników. Wzory warto wziąć z serwetek, ale doskonale sprawdzą się i stare gazety, listy, zdjęcia, szkice czy nowe rysunki. Konieczne do cięcia ilustracji będą silne nożyczki, nożyk lub żyletka. Do nakładania kleju i farby potrzebujemy też pędzli, gąbki, wacików kosmetycznych czy chusteczek.
Decoupage Białogard

Artykuł stanął we zgody Decoupage – co to jest?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments