polerowanie lakieru

Jak zadbać o lakier auta po zimie

Poradnik Klienta

Jak polerować {lakier|powłokę i lakier| auta po zimie – Doprowadzenie auta do pokoju po zimie to nie lada wyzwanie. Często wymaga przynajmniej odrobinę specjalistycznej wiedzy- niestety, metodą wartości i braków możemy sprawić więcej krzywdy niż pożytku. Samochody w warunkach zimowych niewątpliwe narażane są na moc czynników zewnętrznych. Śnieg, mróz, błoto, często jeszcze są są powodem powstawania korozji oraz matowienia lakieru. Warto mieć, że gdy nasz lakier już dopadła korozja czy wyjątkowe uszkodzenia nie warto myć samochodu na mrozie! To właśnie powiększy ubytki.

Jak polerować powłokę i lakier auta po zimie

Powłoka lakiernicza, która zalewa nasze auto gromadzi się w najzwyklejszych przypadkach z 3 warstw.

polerowanie nadwozia 2 750

Pierwszą warstwę (goły lakier) tworzę się tzw. bazą. Następnie zakłada się kolor oraz na zakończenie warstwę bezbarwna, której ćwiczeniem jest nadanie połysku oraz zapewnienie twardości oraz trwałości lakieru. Na zbytu nie brakuje również lakierów z bardziej delikatną budowa warstwową. Niektórzy producenci są gotowi położyć nawet 6-8 warstw, żeby uzyskać np. metaliczny kolor. Nie uważa to jednak ogromniejszego stanowiska w wypadku codziennej pielęgnacji. Problem i może pojawić się, kiedy któryś z wyjątków zostanie uszkodzony, dlatego warto zadbać o stan lakieru na co dzień. Jak zatem przywrócić jego własny blask po zimie?

Zobacz również Wypalarnia kawy

Lakier zdecydowanie jest warunki atmosferyczne panujące zimą. Warto więc zadbać o niego, często po tak wymagąjącej porze roku. Wszystkie środki, które intensywnie się aplikują, daja równie krótki efekt. Warto zatem sięgnąc po profesjonalne produkty , które niekiedy będą natomiast chciałyby znaczniejszego nakładu pracy. Polerowanie lakieru jest jakąś z najbardziej kłopotliwych i trudnych czynności. Wymaga dokładności, sporej energii i bardzo precyzyjnych ruchów. Warto i mieć, że czymś nowym polerujemy elementy metalowe, a drugim powstałe z tworzyw sztucznych. Czym polerować? Doskonale sprawdzającym się produktem są ściereczki z mikrofibry lub irchy. Jednak przy ich zastosowaniu cały proces będzie pracochłonny i chciałbyś on nas znacznie silnej precyzji. Dość doskonałym podejściem są również polerki rotacyjne i oscylacyjne. W tym przypadku polerowanie będzie kilka ciążące i pracochłonne, natomiast wymagąją większej praktyki oraz poczucia w obsłudze. Obrotowej maszyny używają specjaliści. Polerką oscylacyjną mogą radować się już amatorzy i będzie aktualne dla nich pewny sprzęt. Cięzko tym meblem zepsuć nawet natrudniejszego lakier mimo dobrego i długo trwającego nacisku. Niestety jednak trudno nam będzie kupić niezwykły efekt jeśli szuka o auta stare, długo nieużytkowane, wypłowiałe. Wymienionych polerek używa się i do czyszczenia woskiem.

Jeśli sami nie możemy otrzymać oczekiwanego efektu, najlepiej wyrazić nasz samochód w dłoni profesjonalistów. Usuwanie lekkich zarysowań papierem ściernym to wydatek od 300zł, a cena zależy w znaczącej ilości od wartości auta, więc od ilości polerowanej powierzchni. Niestety mechniczne polerowanie niesie ze sobą oraz wady. Jeśli auto zostało kiedykolwiek obite, polerka lakieru zdecydowanie odsłoni stare uszkodzenia auta. Szczególnie jeżeli szuka o elementy otrzymujące się w ziemiach maski, zderzaka.

Pamiętajcie, że pewna jakość lakieru samochodu, zależy głównie od ciągłej pielęgnacji i zabiegania o niego. Nie należy interesować się nim tylko sezonowo. Warto kierować uwagę na temperaturę powietrza gdy myjemy auto, czynniki pogodowe i substancje, jakie mogą dotykać karoserii naszego samochodu. Dbanie o samochód to jednak duża niekończąca się relację z wieloma czynnikami. Warto jednak nad nim rozwijać, ponieważ efekt końcowy zdecydowanie nam toż wynagrodzi. Czysty, zadbany i wypolerowany lakier z pewnością dodaje guście i marki oraz podnosi realną wartość samochodu. Do tego cenne i lśniące auto przygotowane do wiosny auto wyróżni się na odległości. Najlepsze kosemtyki do auta znajdziesz na stronie. Pasty polerskie, pasty do poprawy, woski i znacznie innych.

zobacz również Jak polerować lakier samochodowy po zimie

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments